Profesionální kurzy


Všechny profesionální kurzy můžete absolvovat v ČR nebo na naší základně v Chorvatském Rabacu. Nabízíme Vám tak unikátní možnost získat během krátkého období letní sezóny desítky až stovky ponorů a tím si významně vylepšit svou šanci na získání vysněné práce potápěčského průvodce nebo instruktora v ČR i exotice.

Kompletní informace o profesionálních kurzech včetně instruktorských kurzů crossover do SSI naleznete na kurzy.potapenibrno.cz

DIVEGUIDE – PRŮVODCE

Dive guideTento kurz je určen pro ty z Vás, kteří mají kvalifikaci AOWD, Stress Rescue a minimálně 40 ponorů před začátkem kurzu a minimální věk 18 let. Cílem je dělat nové, dobře připravené a všestranné profesionální potápěče. SSI Dive Guide může doprovázet a vést certifikované potápěče. Navíc, po splnění programu Snorkeling Instructor, může Dive Guide učit a certifikovat kurz šnorchlování. Stává se samostatným potápěčem a potápěčem profesionálem.

CENA: 7 500,- Kč

DIVEMASTER

DivemasterKdyž potápěč certifikovaný jako Dive Guide úspěšně splní kurz Science of Diving (Věda o potápění), stává se z něj Divemaster. Divemaster může učit program zkušebních ponorů Try Scuba (pouze v bazénu), stejně jako asistovat SSI instruktorovi u bazénové části/chráněné vody/otevřené vody kurzu OWD pod přímým dohledem. Samozřejmě může dělat průvodce pro certifikované potápěče! K tomu všemu se z něj stává potápěč profesionál s všude známou certifikací SSI Divemaster!

CENA: 12 000,- Kč

DIVECON – ASISTENT INSTRUKTOR

SSI DiveconTento kurz je určený pro potápěče, kteří se chtějí začít potápět na profesionální úrovni. Skládá se ze šesti lekcí v otevřených vodách a dvanácti teoretických lekcí. Povinný je také kurz Stress and Rescue a kurz První pomoci. Tento kurz Vám umožňuje pracovat jako vedoucí potápění nebo asistovat instruktorovi při výcviku potápěčů.

CENA 17 000,- Kč

Instruktorský kurz SSI Open Water Instructor – OWI

Tento první instruktorský kurz pomáhá budoucím instruktorům zvládnout úplný přesun z rekreačního potápění na profesionální dráhu Instruktora potápění. Během kurzu se budoucí instruktoři učí vše co budou potřebovat ke své práci – podrobně se seznamují se Standarty SSI výukového systému, učí se tvořit teoretické přednášky za pomoci všech didaktických pomůcek a v praktických cvičeních se detailně seznamují s činností instruktora pod vodou.

Kurz je velmi intenzivní a většinou trvá mezi 8 – 10 dny dle připravenosti budoucích instruktorů. Čeká vás mnoho hodin ve vodě, při samostudiu i při přípravě prezentací. Kurz může probíhat v Čechách, Chorvatsku nebo Egyptě.

Oprávnění k výuce:

Indoor Diver, Scuba Diver, Junior Open Water Diver, Open Water Diver, Advanced Adventurer, Scuba Skills Update, Try Scuba, Try Scuba Diving, Enriched Air Nitrox, and Diver Stress & Rescue.

Předpoklady pro kurz:

 • věk min 18 let
 • minimální počet ponorů 100, z toho 24 v posledním kalendářním roce
 • minimální kvalifikace – SSI Divecon, nebo ekvivalent jiné výcvikové organizace např.: PADI Divemaster, CMAS *** apod.
 • potvrzení o asistenci při výcviku studentů (dle domluvy)
 • potvrzení o dosaženém vzdělání
 • absolvovat kurz Stress & Rescue
 • absolvovat kurz První pomoci obsahující CPR /je možno absolvovat na místě/
 • mít platnou lékařskou prohlídku být pojištěn pro potápění – idealní DAN – možno pojistit na místě
 • 2ks fotografie

Cena: 29 000,- Kč + 10 000,-Kč závěrečná zkouška

Instruktorský kurz SSI Specialty Instructor – SPI

Když jste certifikování jako SSI Open Water Instructor, otevírá se vám možnost výuky dalších specializací. Existuje několik možností, jak získat toto oprávnění:

 • zúčastnit se semináře Specialty Instructor vedeného aktivním instruktorem certifikace Instructor Trainer
 • společně vyučovat celý program Specializace spolu s aktivním instruktorem, který je pro danou Specializaci certifikovaný
 • požádat o uznání kvalifikace v těch programech, se kterými máte značné zkušenosti.

Specializace: Altitude Diving, Boat Diving, Cavern Diving, Computer Diving, Deep Diving, Digital Underwater Photography, Dry Suit Diving, Equipment Techniques, Ice Diver, Independent Diver, Navigation, Night/Limited Visibility Diving, Perfect Buoyancy, Science of Diving, Search & Recovery, Shark Diver, Waves, Tides & Currents, Wreck Diving and more to come.

Instruktorský kurz Advanced Open Water Instructor – AOWI

Máte-li oprávnění vyučovat čtyři specializace (včetně Diver Stress&Rescue) a vystavili jste-li již 15 takovýchto certifikací, stáváte se automaticky AOWI. To vás opravňuje navíc vyučovat Advanced Open Water/Junior Advanced Open Water, Dive Guide, Science of Diving, Divemaster and Snorkel Instructor programy.

Cena: 12 000,- Kč